Kayseripark Kaçak Yapıda İşi Abarttı Kayseripark Kaçak Yapıda İşi Abarttı

Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaş için hiç bir sosyal aktivite gerçekleştirmediği eleştirilerine maruz kalan Başkan Memduh Büyükkılıç'ın ilk icraatının Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ı taklit etmesi büyük eleştirilere neden oldu. Büyükkılıç'ın zaten Yamaç Paraşütü İniş Alanında yapılacak olan organizasyonun bir benzerini, 2 km kadar gerideki Millet Bahçesi'nde düzenleyecek olması eleştirileri de peşi sıra getirdi.

AK PARTiLİ BELEDİYELERDE GERGİNLİK Mİ?:
Kayseri'de AK Partili belediye başkanları içerisinde de bir çekişmenin olduğu söylentileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın yaptığı son hamleyle adeta resmiyet kazandı. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın Yamaç Paraşütü İniş Alanında düzenlediği ve binlerce vatandaşın adeta akın ettiği Dev Ekran Maç Keyfi Organizasyonu'nun bir benzerini Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç yapmak için düğmeye bastı. A Milli Takımın, 2 Temmuz Salı günü Avusturya ile oynanacak olan Avrupa Şampiyonası Son 16 mücadelesini Dev Ekranda Maç Keyfi organizasyonunun bir benzerini Başkan Büyükkılıç'ta Millet Bahçesi'nde yapmak için harekete geçti. Kent Merkezinden Yamaç Paraşütü İniş Alanında giderek maç izlemek isteyeceklerin mecburen geçecekleri güzergahta olan Millet Bahçesi'ne aynı organizasyondan yapmaya kalkan Büyükkılıç'a eleştiri geldi. Vatandaşlar tarafından, bu zamana kadar hiç bir yararlı organizasyonun altına imza atmadığı yönünde eleştiriler yapılan Büyükkılıç'ın, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ı taklit ettiği ve hatta kıskandığı bile iddia edildi. Talas Belediyesi'nin kent halkı tarafından sevilen ve ilgiyle karşılanan çok başarılı bir organizasyon yapmasından ötürü Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç'ın kıskandığı ve bu nedenle sadece 2-3 km'lik bir mesafedeki alanda aynı organizasyonu yapmaya kalktığı ifade edildi.

SEN KOSKOCA BAŞKANSIN:
Kamuoyu da Başkan Memduh BüyükkılıçParaşüt Alanı ile arasında kısa bir mesafe bulunan Millet Bahçesi'ni tercih etmesinden ötürü eleştirirken, ''Sen koskoca Büyükşehir Belediye Başkanısın. Meydanda yap. Belsin de yap. İldem de yap. Erkilette yap. Zaten Yamaç Paraşütü İniş Alanında yapılacak olan organizasyonun bir benzerini 2 km gerideki Millet Bahçesi'nde yapmakta neyin nesi. Kıskançlık mı, taklit etmek mi?'' ifadelerine de maruz kaldı.

Büyükşehir Belediyesi'nin yapmak istediği bu organizasyon, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın sadece Talas'a değil tüm Kayseri'ye hitap eden işlere imza attığı yorumlarına da yol açtı.

Editör: Yavuz Yıkılmaz