Vali Gökmen Çiçek'ten 15 Temmuz Açıklaması Vali Gökmen Çiçek'ten 15 Temmuz Açıklaması

Maaliye Bakanlığı'nın, Tasarruf Tedbirleri gereğince belediyelere dikkatli davranılması uyarısını Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, olukça sansasyonel bir isimle deldi. Başkan Büyükkılıç'ın 8 Temmuz günü yaplacak olan belediye meclis toplantısında Beytülmakdis Eğitim ve Yardımlaşma ile Cihannüma Dernek Başkanlıkları görevini yürüten Avukat Fevzi Konaç'ı danışman olarak görevlendirmek üzere oylattıracağı bilgisine ulaşıldı.

AK PARTİ'Yİ ELEŞTİREN ADAM:
AK Parti
hükümetini her fırsatta sert bir dille eleştiren Avukat Fevzi Konaç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne Başkan Memduh Büyükkılıç'ın isteğiyle danışman olarak atanıyor. Daha önce gerek Milli Eğitim Bakanlığı'nı, Aile Bakanlığı'nı sert ve alaycı bir dille eleştiren Fevzi Konaç'ın belediye de danışman olarak göreve gelecek olması dikkat çekti. Tasarruf Tedbirleri'ni delmemek için uygun bir gerekçe göstermesi beklenen Büyükşehir Belediyesi'nin belediye meclisinde oylattıracağı atama da bir tutar dal olarak yorumlandı. 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu'nca nüfusu iki milyonu aşan büyükşehir belediyelerinde on, diğer büyükşehir belediyelerinde 5’i geçmemek üzere danışman görevlendirebiliyor olması ise Fevzi Konaç'ın yolunu açan bir diğer detay.

FEVZİ KONAÇ KİMDİR?
1 Temmuz 1969 Kayseri Melikgazi ilçesinde doğan İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi'nin Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Sonrasında Refah Partisi Gençlik Kolları Başkanlığı dışında Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanlığı görevleriyle siyasette yer alan Fevzi Konaç, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi'ne atanan Kayyım heyetinde de yer aldı. 2012-2016 yılları arasında Kayseri Baro Başkanlığı görevini üstlenen Fevzi Konaç, şimdilerde Beytülmakdis Eğitim ve Yardımlaşma ile Cihannüma Dernek Başkanlıkları görevini yürütüyor. 

Editör: Yavuz Yıkılmaz