Kayseripark Kaçak Yapıda İşi Abarttı Kayseripark Kaçak Yapıda İşi Abarttı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış, Kayseri Ticaret Borsası'nda gazetecilere yönelik yapılan saygısızlıklara kayıtsız kalmadı. Ünlamış, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, ''Basın emekçilerine yapılan saygısızlığı kınıyorum'' dedi. 

ÜNALMIŞ'TAN TEPKİ:
Kayseri Ticaret Borsası'nın ev sahipliğinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra AK Parti Milletvekillerini de katıldığı, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın gibi isimlerin de bulunduğu Kocasinan Tarıma Dayalı İhtisas Sera Toplantısı'na davet edilen gazetecilere yönelik yapılan saygısızlığa bir tepki de CHP'den geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında, ''Bugün Çevre ve Şehircilik İklim Bakanı’nın katılımıyla gerçekleşen bir toplantıda, yerel basın emekçilerine yapılan saygısızlık, basın emekçilerini yok saymak demektir'' ifadelerine yer verdi.

BASINI YOK SAYAMAZSINIZ:
Gazetecilerin yanında olduğunu ve onların yok sayılmaayacağı gibi, saygısızlıkta yapılmasının yanlış olduğunu ifade eden Ünalmış, ''Her zaman yerel basın emekçileriyle iç içe olmuş, karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde ilişkiler kurmuş, bu alan çalışmalar yürüten birisi olarak basın emekçilerine yapılan saygısızlığı kınıyorum. Yerel basını yok sayan zihniyetin basın özgürlüğüne bakış açısı da ortaya çıkmıştır. Yerel basın emekçilerinin protestosunu destekliyorum, her zaman yanlarında olduğumuzu bildiriyorum'' dedi.

CHP Kayseri İl Başkan Yardıcısı Ünalmış'ın, gazetecilerden yana aldığı bu tavır kamu oyu tarafından taktirle karşılandı.

Editör: Yavuz Yıkılmaz