Yeniden tekrarlanma kararı alınan Pınarbaşı Belediyesi seçimleri için tüm kozlarını oynayan Cumhur İttifakı'na karşı mücadele veren CHP'nin en büyük silahı olan Mansur Yavaş'ın Kayseri'ye gelmesini kaleme alan TRKayseri.com haber müdürü Erhan Kan, ilginç bir tespitte bulundu.

ERHAN KAN'DAN DİKKAT ÇEKEN DETAY:
2 Haziran günü tekrarlanacak olan seçimlerle birlikte MHP ve Cumhur İttifakı adayı Menduh Uzunluoğlu'na karşı mücadele verecek olan CHP'li Deniz Yağan'ın çekişmesinde partiler tüm kozlarını kullanmaya kararlı. TRKayseri.com'un haber müdürü Erhan Kan'ın bu durumla ilgili yazdığı köşe yazısında, göz ardı edilen çok ilginç bir detayı gözler önüne serdi. Kan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın, temelini atacağı terminal binasının altında yatan gerçeğin Mansur Yavaş'ın 24 Mayıs'ta Kayseri'ye gelecek olmasından kaynaklandığını ifade etti.

MANSUR YAVAŞ KORKUSU:
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ta ''Mansur Yavaş Korkusu'' oluştuğunu kaleme alan Kan, büyük bir yanlışın da içinde olunduğunu söyledi. Pınarbaşı halkının yapılan bu yanlışlığın farkında olduğunu da satırlarına ekleyen TRKayseri.com Haber Müdürü Erhan Kan, oldu bittiye getirilerek atılan terminal binası temelinin aslında Kayseri'ye gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan kaynaklandığını da ifade etti. Yavaş'ın Pınarbaşı ziyaretinin, ilçe halkında büyük bir heyecan yarattığını da söyleyen Erhan Kan, ''Terminal temel atması falan halkta en ufak bir heyecan yaratmış değil. Yılardır, Pınarbaşı’nı görmezden gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın son günlerde bir ‘Seçim rüşveti’ edasıyla verdiği sözlerinde halkta bir karşılığı yok. Hatta sokakta konuşulan şu: “Mansur Yavaş gelmeden önce o bölgeye temel atılıyor. İş aceleye getirildi. Çünkü Pınarbaşı ile ilgili hiçbir bilgileri yok. Hazıra konma adına aceleyle bu karar alındı. Çünkü o bölge için CHP’nin Pınarbaşı’na çok daha büyük fayda sağlayacağı bir projesi var.'' ifadelerine köşesinde yer verdi.

PINARBAŞI'NA ZARAR VERECEK BİR PROJE:
''Sadece Yavaş’ın getireceği rüzgardan çekinerek, ilçeye yarardan çok, zarar verecek bir proje ile Büyükkılıç’ın Pınarbaşı halkının karşısına çıkması bu bölge de kendilerine yine eksi yazacak. Hele bir de temel atmaya Kayseri ve çevre ilçelerden taşıyacakları insanlar, hatta daha büyük bir tepki oluşturacak'' diyen TRKayseri.com haber müdürü Erhan Kan, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç'ın Pınarbaşı'nda yıllarca terminal binası olmamasını umursamadığını da sözlerine ekledi.

Deniz Yağan mazbatasını aldı Deniz Yağan mazbatasını aldı

Erhan Kan'ın ''Mansur Yavaş Korkusu'' isimli köşe yazısı için lütfen TIKLAYINIZ!