GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 14:56   Güncelleme : 24-01-2023 15:53

Birleşik Kafkasya Derneği 11. Genel Kurulu Başkanlık Seçimi

Birleşik Kafkasya Derneği'nin 11’inci Genel Kurulu Başkanlık seçimi yapıldı.

Birleşik Kafkasya Derneği 11. Genel Kurulu Başkanlık Seçimi

Birleşik Kafkasya Derneği’nin 11. Genel Kurulu yakın tarihte başkanlık seçimini gerçekleştirildi. Başkanlık Seçimi Hikmet Baykaldı ve Cemil Görücü arasında yapıldı. 2 liste olarak gidilen seçimde Baykaldı, 174 oy alırken, Görücü 212 oy ile 3. kez başkan seçildi.Dernek üyeleri başkanlık seçiminde 3. kez Cemil Görücü’yü seçerek öncesinde yaptığı faaliyetler ile Kayseri’ye 16. Coğrafi İşareti kazandırdığı belirti.

Görücünün yaptığı projelerin önemine dikkat çeken dernek üyeleri yapılan faaliyetler hakkında şunları söyledi: “Coğrafi İşaretli Çerkes Peyniri, anaokulu, düğün salonu, müze gibi büyük yatırımlara start veren, Avrupa Birliği’nden proje desteği alan, ezberleri bozan, gençlere önem veren, Çerkes toplumunu her platformda tanıtan, duyuran, kadın kollarının çalışmaları ile göz dolduran, diğer dernekler ile iletişimi güçlendiren, Kayseri’ye 16. Coğrafi İşareti kazandıran, geçmişi unutmayan, ata vatanı ile iletişim kuran, Büyükşehir Belediyesi, Pınarbaşı Belediyesi, Tarım İl Müdürlüğü ile paydaş proje yapan, Kültür Bakanlığı Somut olmayan Kültürel Miras listesine çerkes peynirini ekleten, başarılı çalışmaları ile Çerkes toplumunda sevilen, bilinen, taktir edilen Cemil Görücü yeni dönemde hepimizden tam not aldı. Görücü’ye yeni görevinde başarılar diliyoruz.”

Yapılan projeleri desteklediklerini belirten üyeler, “Projeleri ve çalışmaları ile Çerkes toplumunun yakından tanıdığı sevdiği ve taktir ettiği, kişiliği, çalışkanlığı, güler yüzü ile başarılı çalışmalara devam etmesi için durmak yok yola devam diyoruz” dedi.

Başkan Görücü, kendisine 3. Kez güvenen dernek üyelerine teşekkürlerini şu sözlerle ifade etti; “Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği 11. Genel Kurulu’nda yapılan oylama sonuçlarına göre üçüncü kez bize güvenerek beni ve yönetim kurulu üyelerimi seçen dernek üyelerine teşekkür eder, derneğimize ve camiamıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim.” 

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör