KTO, KAYSO VE KTB 15 Temmuz nöbetinde KTO, KAYSO VE KTB 15 Temmuz nöbetinde

Erciyes Anadolu Holding'in en büyük kuruluşlarından birisi olan HES Kablo'nun satışı ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, ''Holdingimizin amiral gemisi, İSO 500’e göre Türkiye’nin en büyük 91. sanayi kuruluşu HES KABLO satışa çıktı'' şeklinde yaptığı açıklamayla durumu duyurdu.

İstakbal ve Bellona gibi firmaları bünyesinde bulunduran Erciyes Anadolu Holding'in bir başka büyük kuruluşlarından birisi olan HES Kablo'nun 22.000.000.000 (22Milyar) muhammen bedelle satışa çıktığı açıklandı. Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin'in sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamayla duyurduğu satışa çıkma işleminin Resmi Gazete'de yayımlandı. Ertekin'in sürecin başladığını söylediği açıklamayla birlikte taliplilerini bekleyen HES Kablo ile ilgili ''Holdingimizin amiral gemisi, İSO 500’e göre Türkiye’nin en büyük 91. sanayi kuruluşu, Türkiye’nin en büyük kablo şirketi, Türkiye’nin en fazla kablo ihracatı yapan şirketi, Kayserimizin en büyük şirketi, Kayserimizin en fazla ihracat yapan şirketi olan HES KABLO bu gece resmi gazetede çıkan ilan ile satışa çıktı'' ifadesini kullanırken, tam 22 Milyar TL bedel biçildiği de öğrenildi.

''Hes Kablo, Boyçelik ile ortak iştiraki olan Erciyes Çelik Halat’la birlikte 22.000.000.000 (22Milyar) muhammen bedelle satışa çıktı. Hayırlı olsun'' şeklinde bir paylaşım yapan Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, sosyal medya hesabından paylaştığı bazı belgelerle, ihalenin hususları ve yöntemleriyle ilgili şartları da duyurdu.

Editör: Yavuz Yıkılmaz