Kocasinan'ın Glütensiz Mutfağı Kayseri'de tek Kocasinan'ın Glütensiz Mutfağı Kayseri'de tek

Reep Bağlamış'ın Başkanlığını yaptığı Kayseri Ticaret Borsası'nın ise ev sahipliğini üstlendiği Kocasinan Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Toplantısı'nda basın mensuplarına ambargo uygulanmasına gazeteciler tepki gösterdi. Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış'ı protesto etmek için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılacağı toplantıyı terk etti. 

Kocasinan Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Toplantısı için davet edilen basın menspularına Kayseri Ticaret Borsası yetkilileri peş peşe ambargo uyguladı. Recep Bağlamış'ın başkanlığını yaptığı Ticaret Borsası'nın Genel Sekreterlik görevine getirdiği yeğeni Burak Yıldırım'ın yaptırımlarına daha fazla dayanamayan gazeteciler, toplantı öncesi tepki gösterdi. Toplantı salonuna ulaşmak için kullanılan asansörlerin medya mensuplarına yasak olduğunun ifade edildiği ve ''Asansör gazetecilere yasak. Merdiven ile çıkacaksınız'' diyerek onlarca medya mensubuna yaptırım uygulamaya kalkan Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ve Genel Sekreter görevine atadığı yeğeni Burak Yıldırım'ın ambargoları toplantı salonunda da devam edince gazeteciler daha fazla sesiz kalamadı. Basın toplantısı adı altında düzenlenen toplantının gerçekleştirildiği salonda gazetecilere yer ayrılmaması ve bu durumu da gayet normal karşılayarak, ''kenarda bir yerde oturun'' şeklinde ifadelerle doğallaştıran Ticaret Borsası yetkililerine tepki, Bakan Özhaseki'nin geldiği sırada toplantı salonu terk edilerek gösterildi. 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de bulunacağı toplantıyı terk eden Oktay Ensari, İlter Sağırsoy, Yavuz Yıkılmaz, Mesut Koç, Mahmut Tursun, Mustafa Gürbüz ve Necdet Kala gibi önemli gazeteciler, Kocasinan Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Toplantısı'nı takip etmek yerine Kayseri Ticaret Borsası'nın giriş kapısı önündeki kaldırımda oturarak duruma tepki gösterdi..

Editör: Yavuz Yıkılmaz