DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Halil Köktaş
Halil Köktaş
Giriş Tarihi : 19-11-2020 08:44

Şenol Güneş istifa et!

Ne umduk ne bulduk..
Mircea Lucescu ile UEFA Uluslar A Ligi'nden UEFA Uluslar B Ligi'ne düşen A Milli futbol takımımız, Şenol Güneş önderliğinde de küme düşme alışkanlığını sürdürdü. A Milli futbol takımımız artık UEFA Uluslar C Ligi'nde boy gösterecek. Nerede köy, kasaba takımı varsa onların arasında liderlik mücadelesi verecek.

Birilerinin egolarını tatmin etmek adına verdiği savaşın faturasını A Milli futbol takımımız ödeyecek. Bizlere de köy, kasaba takımı arasında milli takımımıza destek olmak düşecek. Elbette bizler her platformda milli takımımızı destekleyeceğiz ancak dün akşamki faturayı da birilerinin ödemesi gerekiyor.
Bunun en doğru adresi de hiç kuşkusuz teknik direktör Şenol Güneş'tir.

Şenol hoca, yabancı sınırlamasına kafayı takacağına grupta oynayacağı maçlara konsantre olsaydı şimdi çok farklı yerlerde olurduk. Şu grupta 6 maçta 1 galibiyet 3 beraberlik almak gerçekten hiç yakışmadı. Hele ki son zamanların en istikrarlı kadrosuyla. Rusya, Macaristan ve Sırbistan müsabakalarını gözümün önüne getirdikçe şu gruptan açık ara nasıl önde çıkamadığımıza yanıyorum.

Un var.. 
Yağ var..
Şeker var..
Helva yok!

Merih Demiral, Ozan Kabak, Mahmut Tekdemir, Cenk Tosun, Yusuf Yazıcı ve daha nice savaşçı oyuncular var. Böyle bir potansiyelli kadroyu koskoca 6 maç boyunca oynatamayan Şenol hoca elbette faturayı ödemeli!

Hiç bir oyun planın olmayan Şenol hocanın bu saatten sonra A Milli futbl takımımıza verecek bir bilgi birikimi ve becerisinin olmadığı kanaatindeyim. 2002'de Galatasaray kadrosunun ekmeğini yiyip dünya üçüncüsü apoletini takan Şenol hoca, 2020'nin şu son günlerinde yapacağı en güzel hareket istifa dilekçesini Türkiye Futbol Federasyonu'na göndermek olacaktır. 
Bu erdemli hareketi Şenol Güneş'ten bekliyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA