Hes Kablo Kayserispor Türkiye Kupası'nda Trabzon ekibi Yomraspor karşısına gençlerden kurulu ve onbirde az şans bulmuş oyuncularla çıktı.

Kayserispor'da altyapıdan kaleci Doğan Alemdar, stoperde Adem Doğan, orta alanda Emre Demir on birde başladı. Kaptanlık pazubandı ise Kayseri'nin evladı İlhan Parlak'ın kolundaydı. Koronavirüsten kurtulan Oğuzhan stoperde yabancılardan Attamah, Alibec ve Ackah forma şansı bulmuştu.

Kayserispor'da görevine son verilen Bayram Bektaş'ın yerine teknik direktör olarak Ömer Faruk Mahir kulübedeydi. 24 dakikada Yaw Ackah, orta alandan tek başına Yomraspor kalesine sokuldu. Yerden düzgün bir vuruşla takımını öne geçiren golü attı. Sonrasında 30. dakikada Emre Demir, skoru 2-0 yapınca maç koptu. 37. dakikada Emre, kendisinin ikinci takımının üçüncü golünü kaydetti. Sonra 45. dakikada Oğuzhan ilk yarının skorunu ilan etti. 54. dakikada ise Alibec skoru 5-0 yaptı.

Kayserispor bol gollü galibiyetle, Hatayspor maçı öncesi moral buldu. Gençler ise hem umut hem de yeni teknik direktöre mesaj verdi.