GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-01-2023 18:11

Başkan Büyükkılıç’a Yılın İlk Ödülü TBB’den

Şehirlerde İnanç Turizminin Desteklenmesi Fikir ve Proje Yarışması’nda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a ödül verdi.

Başkan Büyükkılıç’a Yılın İlk Ödülü TBB’den

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından uluslararası kuruluşların ve merkezi yönetimin öne çıkardığı konularda belediyeler düzeyinde farkındalığı artırmak amacıyla yarışmalar tertip ediliyor. Bu çerçevede, ‘Şehirlerde İnanç Turizminin Desteklenmesi Fikir ve Proje Yarışması’ düzenlendi.

Büyükkılıç, Ankara’da düzenlenen Şehirlerde İnanç Turizminin Desteklenmesi Fikir ve Proje Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı. Memduh Büyükkılıç’a düzenlenen Fikir ve Proje Yarışması’nda ‘İnançlar Toprağı Kayseri’ isimli proje ile ödüle layık görüldü.

Başkan Büyükkılıç, Ankara’da TBB Encümen Toplantısı ile 2023 Yılı Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısı’na katılarak, Kayseri’yi temsil etti. Encümen üyesi sıfatıyla Kayseri’yi temsil eden Başkan Memduh Büyükkılıç, gündem maddelerinin karara bağlandığı toplantının hayırlı olmasını temenni etti.

Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin ‘İnançlar Toprağı Kayseri’ isimli projesinin ödüle layık görüldüğünü belirterek, “Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan kadim şehir Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinin Güzelöz köyünde doğan ve Hristiyanlık inancının çekicilik özelliğine sahip bir değeri olan Aziz George’u tanıtarak Kayseri’de inanç turizminin canlanmasını sağlayacak olan bir projedir” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak Kayseri’nin tarihine sahip çıktılarının altını çizen Büyükkılıç, açık hava müzesi olan Kayseri’nin dört bir tarafında tarihi mekânları ayağa kaldırarak turizme kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Büyükkılıç, yarışmaya katılan 11 Büyükşehir Belediyesi’nden 12 proje arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ni ödüle layık gören tüm jüri üyelerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Goncagül YıldızGoncagül Yıldız

Editör