GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-08-2022 18:42

 Kocasinan'dan 215 Çölyaklı Aileye Glütensiz Gıda Paketi

Ömür boyu diyet zorunluluğu olan Çölyak hassasiyetli 215 vatandaş için Kocasinan Belediyesi her ay glütensiz gıda yardımı yapıyor. 

 Kocasinan'dan 215 Çölyaklı Aileye Glütensiz Gıda Paketi

Ömür boyu diyet zorunluluğu olan çölyaklılar için de ayrıcalıklı bir ilçe haline getiren Kocasinan Belediyesi, çölyak hassasiyeti bulunan 215 vatandaşa glütensiz ürün paketini düzenli olarak dağıtmaya devam ediyor. Çölyak'ın hassas beslenme gerektiren bir yaşam biçimi olduğunu belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Çölyaklı ailelerimizin her zaman yanında olmaya özen gösterdiklerini ifade etti.

DESTEKLER DEVAM EDECEK:
Kocasinan Belediyesi tarafından ilçe sınırları içerisinde bulunan Çölyak hassasiyeti bulunan vatandaşları ve ailelerini mutlu ettiğini söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, yapılan yardımın karşılığını ise dua ile aldıklarını söyledi. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Çölyak hassasiyeti bulunan vatandaşlara ve ailelerine destek olmaya devam edeceklerini söyleyen Çolakbayrakdar, ''Çölyaklı aileler için hazırlamış olduğumuz gıda paketlerinin karşılığının, dua olarak ulaşması bizler için çok değerlidir. Bu hizmetin gurur veren bir diğer tarafı gerek şehrimizde gerekse ulusal manada Türkiye’mizde birçok belediyenin benzer organizasyonlar yapıyor olmasıdır. Bizim için bir işin yapılmış olması, sadece o bölgedeki insanlar tarafından beğenilmesi, kabul görmesi işin doğru olduğu noktasında elbette ki önemlidir. Ancak sadece yerelde kalmayarak, Türkiye'de bir çok belediyenin çölyaklı ailelere yönelik bir çalışma içerisinde bulunması daha da önemlidir. Bilindiği üzere; 2017 yılında meclis toplantımızda aldığımız karar doğrultusunda, 5 yıldır glütensiz ürün paketi ile çölyaklı ailelere destek oluyoruz. Yapmış olduğumuz bu destekler, her geçen gün artarak devam ediyor. Çölyak, bir gıda alerjisidir. Glüten duyarlılığı sebebiyle çölyak hassasiyeti bulunan vatandaşlarımız, glütensiz gıdalarla beslenmek zorundadır. Bu hassasiyeti bulunanların yaşamları boyunca belirli bir diyet yapması, yani glütensiz gıdaları tüketmesi gerekmektedir. Bizler de Kocasinan Belediyesi olarak alerjik hassasiyeti bulunan hemşerilerimize destek oluyor ve özel olarak hazırlamış olduğumuz glütensiz ürün paketlerini çölyaklı ailelere düzenli olarak ulaştırıyoruz. Ayrıca gerek evlerinde ziyaret ederek gerekse çeşitli etkinlikler düzenleyerek bu hizmetimizi sosyal boyutuyla da pekiştiriyoruz'' ifadelerini kullandı.

Yavuz YıkılmazYavuz Yıkılmaz