DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Yavuz Yıkılmaz
Yavuz Yıkılmaz
Giriş Tarihi : 17-05-2021 02:48
Güncelleme : 17-05-2021 03:08

Küfür Sözcüsü

Bu 2 oldu...
Kayserispor'da Başkan Berna Gözbaşı'nın Basın Sözcüsü diye atadığı kişinin Twitter üzerinden ''Şerefsiz'' ifadesini kullanması artık alışkanlık oldu.
Bundan tam 10 ay önce bir gün yine Twitter'dan üstü kapalı bir yazıyla kime olduğunu belli etmeden, söylediği sözü yineledi. O dönem çevresindekilerin tepkisinden olsa gerek o Twitti silmişti. Ama şimdi yine..
Can çıkar huy çıkmaz dedirtti.
Yanalım da neye yanalım.
Her canı sıkıldığında ortaya bir ''Şerefsiz'' lafı atan kişinin Kayseri'nin önde gelen iş insanlarından biri olmasına mı yanalım, yoksa Kayserispor gibi bir şehrin marka değerini en iyi taşıyan kurumunun yöneticisi olmasına mı ?
Yoksa, başkanı bir kadın olması münasebetiyle 2 kez daha naif olması gereken bir idarecinin her istediğinde sağa sola gelişi güzel küfür etmesine mi ?

Huylu huyundan vazgeçmez..
10 Ay önce yazıp sildiğinde de, pişmanlık duymadığına emin olduğum bu Tokgöz'ün bugünde bu yazıyı yazarken gram bir eleştiri endişesi duyduğunu sanmıyorum.
Ne sandığı artık çokta önemli değil.
Benim için tek önemli şey, her canı sıkıldığında gelişi güzel sosyal medyadan küfür eden bir kişinin Kayserispor'da Basın Sözcüsü olması..
Ben bir gazeteciyim..
Ben bir basın mensubuyum.. 
Ve benimle Kayserispor'un arasındaki köprünün bu adam olmasını kaldıramam.
Kadın başkanın Basın Sözcüsü'nün Küfürbaz birisi olmasını anlayamam..
Tabii, bu küfürleri Berna Gözbaşı'nın onayı ile etmiyorsa! 
Kayseri'nin taraftarına mı ?
Kayseri'nin gazetecisine mi ?
Kayseri'nin siyasetçisine mi ?
bu küfürler kime ediliyorsa, bunu Türkiye'nin ilk Kadın Başkanı Berna Gözbaşı'nın ettirmediğini, onun onay vermesini bir kenara bırakıp haberinin bile olmadığına inanmak istiyorum.
Zaten bu küfürden Berna Gözbaşı'nın haberi varsa bir facia. Yoksa ayrı bir facia..

Ben bir gazeteci olarak her canı sıkıldığında sağa sola küfür eden bir yöneticinin ''Basın Sözcüsü'' ünvanı almasını kendi adıma istemiyorum. 
''Küfür Sözcüsü'' diyebilirsiniz. 
Ama ilki olmaz. Olmamalı..
Kaldı ki, Kayserispor'da Ali Kaynar gibi nahif, İsa Gün gibi kibar, Onur Gözbaşı gibi ablasının canı, Semra Demirel gibi şirin isimler varken neden ekip arkadaşlarını yarı yolda bırakıp kulübü terk eden birinin yeniden dışarıdan hem de basın sözcüsü olarak atandığını da anlamış değilim..

Eminim Berna Gözbaşı'nın bir bildiği vardır. Belki de bildiği budur hatta..
Ama benimde bir bildiğim var..
O da bu takımın basın sözcüsü görevinin Mustafa Tokgöz'e 2 beden büyük geldiğidir.
Ve eğer, bir basın mensubu olarak Kayserispor'un Basın Sözcüsü hala Mustafa Tokgöz olarak kalacak olursa, şahsım adına çok üzülürüm.
Ve ben üzülünce ''Şerefsiz'' diyerek cevap vermem ama, her önüne gelene şereften söz eden Sayın Tokgöz'e ve ona o cesareti veren Başkan Gözbaşı'na o görevde olduğu sürece tavır takınırım.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA