GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-02-2021 23:54   Güncelleme : 21-02-2021 23:54

Yücel Uyardı: Bari Öğrencileri Unutmayın

İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Meclis Üyesi Yücel, bursluluk sınavlarını kastederek, ''esnafı unuttunuz, bari öğrencileri unutmayın'' dedi ve tüm öğrencilere burs verilmesini istedi..

Yücel Uyardı: Bari Öğrencileri Unutmayın

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için Milli Eğitim Bakanlığı'na seslenen İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Meclis Üyesi Kazım Yücel, pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan aileler için yeni bir uygulama yapılması gerektiğini ve tüm öğrencilere burs verilmesi gerektiğini söyledi.. 

TÜM ÖĞRENCİLERE BURS VERİN:
Bursluluk sınavına girecek olan tüm öğrencilere burs verilmesi gerektiğini savunan ve bu konuda hem Milli Eğitim Bakanlığı'nı hemde Milli Eğitim Bakın Selçuk Şahin'i konuya duyarlı olmaya davet eden İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Meclis Üyesi Kazım Yücel, ''şartları uyarak bu sınava giren bütün öğrencilerimize aldığı puana göre burs verilsin. Pandemi sürecinde esnafı unuttunuz, bari öğrencileri unutmayın' dedi. 8 Şubat tarihinde başlayan ve 26 Şubat’ta sona erecek olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için teklifte bulunan Yücel, bu konuya duyarlı olunmasını istedi.

SEVİYE İYİCE AŞAĞILARA İNDİ:
Pandemi nedeniyle bir çok ailenin bursluluk sınavi için şart koşulan gelir düzeyine gerilediğini ifade eden Kazım Yücel, ''Dar gelirli ailelerimizin çocukları İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına giriyor. Bu yıl pandemi nedeniyle ekonomik anlamda yaşanan sorunlarla birlikte sınava girecek olan öğrenci sayımız artacak gibi. Çünkü birçok ailemizin geliri ya sona erdi yada büyük oranda düştü. Birçok ailemizin de bursluluk sınavı için istenilen gelir seviyesinin altına inmiş durumda'' diye konuştu. 

GELİŞMİŞ ÜLKELERİ ÖRNEK ALIN:
Eğitim alan öğrencilerin burs için sınava girmesininde anlamsız olduğunu söyleyen Kazım Yücel, ''Birçok gelişmiş ülkede herhangi bir sınav söz konusu olmadan eğitim alan öğrencilere ve velilerine maddi imkan, destek sunuyor. Pandemi nedeniyle böylesi sıkıntılı bir dönemde çocuklarımıza sahip çıkmak, ailelerimizin çocuklarının eğitimine katkı sunmaları adına bursluluk sınavında bir değişikliğe gidelim. Sınava giren bütün öğrencilerimize aldıkları puanlara göre belirlenecek maddi destekler verelim. İmkanlar dahilinde ya burs verilme oranlarını artıralım ya da sınava girme hakkını elde eden bütün öğrencilerimize bu fırsatı tanıyalım.  Pandemi sürecinde 'Nefes alamayan' esnafı zaten unuttuk. Bari öğrencilerimizi bu desteklerden mahrum etmeyelim.  Pandemi sürecinde verilen bu katkının ailelerimiz ve ülkemizin geleceği olan ailelerimiz için büyük bir destek olacağını unutmayalım” ifadelerini kullandı.