GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2020 16:03   Güncelleme : 12-08-2020 16:03

74 yaşındaki Süper Dede 90 kez Erciyes zirveye tırmandı

Tüm hayatı boyunca spor alanlarında uğraşlar veren 74 yaşındaki Bekir Demirağ, Türkiye’nin en yüksek dağlarından birisi olan Erciyes’e 90 kez zirve yaptı.

74 yaşındaki Süper Dede 90 kez Erciyes zirveye tırmandı

Tekir Yaylası üzerindeki Dağ Evi’nde kamp kuran ve programa göre gece yarısından sonra zirve tırmanışı gerçekleştiren gazeteci, foto muhabir Bekir Demirağ’a ekip arkadaşları Lütfullah Batman, Mustafa Eliaçık, Ahmet Köse, Eunsuk Cho, Ahmet Uzun, Cafer Sungur ve Rüstem Yağcı eşlik etti. Ay ışığında gerçekleşen bu tırmanışta Şeytan deresi sol kulvarı- Hörgüçkaya sağ yanı ve Şeytanderesi üst bölümünü geçen dağcılar güneşin doğuşuyla daha bir rahatlayıp saat 08.15’de Erciyes Dağı’nın doğu zirvesine ulaştı. 3916 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı’na 90 kez tırmanış gerçekleştiren 3 çocuk, 8 torun sahibi Süper Dede’nin yeni hedefinin 100 zirve tırmanışı yapmak olduğu öğrenildi.

90. tırmanışını zirvede fotoğraf çektirerek kutlayan Bekir Demirağ  “Öncelikle tecrübeli ekip arkadaşlarıma katkıları için teşekkür ederim. Spor benim yaşam biçimim. Dağcılık ve futbol ise tutkum! Ben Erciyes’e adeta sevdalıyım ve bu dağa çıkmadan, görkemli zirvesinden çevreyi izlemeden duramıyorum. Yaptığım 90. çıkışın 19’unu solo yani tek başıma gerçekleştirdim. Bu tırmanışı tüm ailem ve torunlarıma armağan ediyorum. Artık hedefim 100 olacak. İnşallah o günü de hep birlikte görürüz” ifadelerini kullandı.