SPOR
Giriş Tarihi : 06-11-2020 16:56   Güncelleme : 06-11-2020 17:04

Bellona Kayseri transfer yapacak

Bellona Kayseri Basketbol takımı kadrosuna yeni bir yabancı oyuncu katmak istiyor. Bellona Kayseri Basketbol ligde 7 kez mağlup oldu

Bellona Kayseri transfer yapacak

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Lig ekiplerinden Bellona Kayseri Basketbol takımı, kötü gidişatın önüne geçebilmek için kadroyu güçlendirmek istiyor. Ekonomik sıkıntılar içerisinde olan sarı kırmızılı takım, kadrosuna 1 uzun boylu basketbolcu transfer etmek gayretinde. Bellona Kayseri basketbol sportif Direktörü Ahmet Bozbey, güçlerine güç katacak bir oyuncuyu almak için görüşmeler sürdürdüklerini ifade etti.

En skorer isimler
Kötü gidişatın önüne geçemeyen ve ligde oynadığı 8 maçta sadece 1 kez kazanan sarı kırmızılılar, 7 müsabakada da rakiplerine boyun eğdi. Sadece sahasında oynadığı OGM Ormanspor maçını kazanan Bellona Kayseri Basketbol takımında başarısızlığın önüne geçilmesi için çaba sarfediliyor. Geride kalan 8 haftada takımın en başarılı isimleri Harris ile Melis oldu. Bellona Kayseri Basketbol 8 maçta 593 sayı kaydederken Melis Gülcan, Tyasha Harris, Sevgi Tonguç ve Zeynep Öykü Kalbisağde bütün maçlarda forma giyen isimler oldular. Bellona Kayseri takımında en skorer isimler Tyasha Harris ile Melis Gülcan oldu.
Tyasha Harris 8 maç - 169 sayı
Melis Gülcan  8 maç - 142 sayı
Zeynep Öykü Kalbisağde 8 maç -26 sayı
Sevgi Tonguç 8 maç - 18 sayı
Ayşegül Günay Aladağ 7 maç - 52 sayı
Esra Ural Topuz 7 maç - 62 sayı
Mikiah Cheryl Harrıgan  6 maç - 85 sayı
Kylee Shook 3 maç - 23 sayı
Gülse Uğur 5 maç - 2 sayı
Jacki Gemelos 3 maç - 14 sayı

15 Kasım'a kadar izin
Türkiye Kadın Basketbol Milli Takımı’nın 12 Kasım Perşembe günü Arnavutluk, 14 Kasım Cumartesi günü Sırbistan ile oynayacağı karşılaşmalar nedeniyle verilen arada Bellona Kayseri Basketbol takım oyuncularına 15 Kasım’a kadar izin verildi. 15 Kasım’da Kayseri’de toplanacak olan Bellona Kayseri Basketbol takımı Elazığ İl Özel İdarespor karşılaşmasının hazırlıklarına başlayacak.