GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2021 10:24   Güncelleme : 15-01-2021 10:24

Cyberpunk 2077 Yeni Nesil Güncellemesi ne zaman çıkacak

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 için yeni bir video yayınlanarak meraklı gözleri üzerine çekti.

Cyberpunk 2077 Yeni Nesil Güncellemesi ne zaman çıkacak

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 için yeni bir video yayınladı. Oyun severlerin en çok arattıkları arasına giren Cyberpunk 2077 Yeni Nesil Güncellemesi ne zaman çıkacak?

İlk açıklandığı günden bu yana sabırsızlıkla beklediğimiz Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tarihinde oyuncularla buluştu. Daha önce 3 kez ertelenen oyuna ilişkin beklentiler ve umutlar yüksek tutulurken, CD PROJEKT RED oyun hazır değilken piyasaya sürüldü.
Şirketin kurucu ortağı Marcin Iwinski bu sefer tüm sorumluluğu üstlendi ve oyunun gelecek planları hakkında yeni açıklamalar yaptı. 
Cyberpunk 2077'nin resmi hesabından paylaşım yapıldı. Oyunun yol haritası ve parkuru hakkında bilgiler de yer aldığı videoda, CD Projekt RED'in kurucu ortağı Marcin Iwinski bir özür mesajı yayınladı. Paylaşılan videoda Iwinski, oyunun konsol ve PC sürümleri arasındaki boşluktan geliştirici ekibin suçlanmaması gerektiğini belirtti. Daha sonra oyunun çıkış kararından kendisinin ve yönetimin sorumlu olduğunu söyledi.
Marcin Iwinski, ”Cyberpunk 2077’yi uzun vadede destekleme planlarımızda herhangi bir değişiklik olmadı. Şu anda ilk hedefimiz, oyuna büyük düzenleme ve gelişim getirecek güncellemelere odaklanmak. Ardından DLC’lere yoğunlaşacağız. 2021 yılı içerisinde yeni nesil konsol sahiplerine, oyunu ücretsiz bir şekilde yeni nesil versiyonuna yükseltme imkanı tanınacak. Bunu 2021’in ikinci yarısında gelecek şekilde planlıyoruz.” 

Önceki nesil PlayStation ve Xbox oyun konsollarında oynanamayan Cyberpunk 2077, yeni nesil sistemlerde dahi sınırları zorluyordu. Hepsinden kötüsü, oyunda göz ardı edilemeyecek çok fazla hata vardı. CD PROJEKT RED, oyunun çıkışından sonra bu hataları en aza indirmek için çalışmalara başladı. İlk yamayı 1 hafta önce yayınlayan şirket, bugün Hotfix 1.05 yamasını yayınlamaya başladı.

Kullanıcı arayüzü ve performans kategorilerindeki bazı hatalarından kurtulan Cyberpunk’ta giderilen bazı önemli hatalar şöyle:
Görevlerde yaşanan çeşitli hatalar giderildi.
Siper alan NPC'lerin tepki süreleri güncellendi.
HDR’ın sıcaklığı arttırıldı.
Oyunun kararlılığını artıran ve çökmesini engelleyen geliştirmeler eklendi.