GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2020 21:58   Güncelleme : 29-10-2020 21:58

Ersoy'dan Başkana Uslup Dersi

MHP Kayseri Milletvekili Ersoy'dan, Kayseri'ye laf uzatan Sandıklı Belediye Başkanı Çöl'e ayar..

Ersoy'dan Başkana Uslup Dersi

Yıllardır süre gelen Kayseri sucuğunun ünvanını elinden alma çabalarında olan Afyon şehrinde bu kez, yeni atılım Sandıklı Belediyesi'nden geldi. Sandıklı Belediye Başkanı Çöl, Twitter'den Kayseri'yi aşağılayan bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımı gören MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri'nin adının kullanarak ifade edilen üsluba düzeltme getirtti.

SANDIKLI'DAN KIZDIRACAK AÇIKLAMA:
Son yıllarda Sucuk konusunda Kayseri'den önde olmakla övünen Afyon'un bu kez Sandıklı İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Kayseri’yi kızdıracak bir açıklama yaptı. AK Partili Belediye Başkanı Çöl, sosyal medya hesabından, “Kayseri Afyon sucuğunun anca getir götürünü yapar” ifadelerine yer verdi. Bu paylaşımın ardından Cumhur ittifakının ortaklarından ve Kayseri'nin en sesi gür çıkan Miiletvekili Baki Ersoy, paylaşıma Kayseri'ye yaraşır bir cevap verdi. Ersoy, “Ayıp, yazık sana” diyerek tepki gösterdiği Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl'ün paylaşımını silmesini sağladı.

ERSOY'DAN TEPKİ:
Sosyal medya hesabından Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl'e cevap veren Milletvekili Ersoy, “Bu nasıl bir üsluptur? Bir Belediye Başkanı bu şekilde mi Kadim Şehrimiz Kayserimizi aşağılamaya çalışır? Biz de Afyonkarahisar şehrimiz ile ilgili mi yazacağız bu durumda? Ayıp, yazık sana..!”  dedi. Bu yorumun ardından geri adım atan Çöl, durumu ''gençler tepki gösterdi'' şeklinde bir ifadeyle silerken Baki Ersoy'un tepkisini dile getirmekten kaçındı.

ERSOY'A DESTEK:
Bu gelişmenin ardından hem siyasi kanat hem de kentin genç isimleri Baki Ersoy'a sosyal medya üzerinden destek twitleri attı.