TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-12-2020 18:22   Güncelleme : 25-12-2020 18:41

Ford'un piyasadaki yeni ürünü "kazak"

Ford otomobil sektörünün dışına çıkarak, yeni ürünü kazak ile farkındalık oluşturmaya geliyor.

Ford'un piyasadaki yeni ürünü

Ford duyurduğu yeni ürünü ile akıllarda kalmayı planlıyor. Yılın son günlerinde markalar birbirleri ile yarışırken, bir yılı aşkın süredir devam eden Covid-19'ün etkileri  herkes tarafından takip ediliyor. Covid-19'ün etkilerini azaltmak için yeni arayışlara giren markalar kendi aralarında yarışa girmiş durumda. Ford’ta bu kulvarda yerini alarak yılbaşı gecesi için yeni sosyal mesafeli bir ürün ortaya koydu.

2020 yılında temizlik, maske ve mesafe ile hayatımızı esir alan Covid-19, hemen her sektörü etkiledi. Birçok sektör arayış içerisine girerek, Covid-19’u avantaja çevirmeye başladı. Son olarak otomobil sektörünün devi Ford, alışılmışlığın dışına çıkarak ortaya yeni bir ürün koydu. Bu yeni ürün ise büyük merak uyandırdı. Alışılmışlığın dışındaki bu ürün, sosyal mesafeli bir kazak olarak tarihe geçmeyi planlıyor. Ford, geliştirdiği ürünle hem sosyal mesafe hem de trafikteki farkındalığı artırmak için dikkat çekici bir projeye imza atmış oldu.

Geyikli Kazak
Yılbaşında farkındalık oluşturmak isteyen Ford, yenı yılda ikonikleşmiş simgelerinden bir tanesi olan geyik figürünü tasarladığı kazağın üzerine yerleştirerek geyiğin burnuna ve boynuzlarına projektörler ekledi. Bu da çam ağacı şeklindeki ışıklandırmanın 1,5 metrelik alanda yansıtılmasını sağlıyor. Özellikle de scooter ve bisikletli vatandaşlara yönelik farkındalığı artıracağını düşünüyorlar.
 
Projektörlü Sosyal mesafe uyarısı
Ford tarafından tasarlanan kazağın üzerindeki projektörler, çam ağacı şeklinde ışık yayarak, sosyal mesafenin korunmasını sağlıyor. Böylelikle yürürken, bisiklet ya da scooter kullanırken, çevreyi aydınlatmış oluyor. Oldukça kalın görünen kazağın mont giymeden de yeterli olup olmayacağını tahmin etmekse pek mümkün değil.