EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-04-2022 01:28   Güncelleme : 30-04-2022 01:28

Kayseri’den Dünya'ya bir marka 

Lion’s Life Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Aslan, Kayseri'nin 4 farklı noktasında inşaatlara devam ettiklerini söyleyerek Kayseri'den Dünya'ya bir marka oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Kayseri’den Dünya'ya bir marka 

TrKayseri - Lion's Life şirketi görücüye çıktı. Lion’s Life Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Aslan ve proje ortağı inşaat mühendisi Necdet Yıldırım, Kayseri'de görev yapan bazı basın mensupları ile biraraya geldi. Birlikte gerçekleştirilen iftar programı sonrasında Lion’s Life Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Aslan, şirket çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

"Aslanların yaşamı"
Kayseri'den Dünya'ya bir marka oluşturmayı hedeflediklerini söyleyen Sezai Aslan, "Markamız 2019 yılında Kayseri ilimizde 40 yılı aşkın gayrimenkul ve inşaat deneyim sahibi Kayserililer tarafından Lion’s Markası ile kuruldu. Kayseri Ticaret ve Sanayi Odası üye oldu. Sektöre Butik Villa konsepti ile yatırım yaparak giriş yaptı. Bu alanda yatırımların başarılı olması ve gelen talep üzerine konut alanında yatırım yapma kararı aldı. Şu anda Kayseri de 4 farklı yerde aynı anda inşaatlar devam etmektedir. Lion’s Life Türkçe karşılığı Aslanların Yaşamı anlamındadır. Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Aslan’ın soyadından esinlenerek bu marka geliştirildi. Marka 2022 yılında başta İstanbul olmak üzere Türkiye'de çeşitli illerde yatırım yapmayı planlıyor. Bunlardan ilki Mayıs 2022 de İstanbul Beyoğlu ofisi faaliyete geçecek" dedi.

“Kayseri 14.sırada”
Sezai Aslan, “TÜİK verilerine göre Türkiye’de gayrimenkul 2020 yılına göre 2021 satışlar düştü 2022 yılı 2021 yılına göre daha iyi gidiyor. TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde 2021 yılında 2020 yılına göre konut satışları düşerken Kayseri de artış gösterdi. Kayseri, Türkiye de TÜİK verilerine göre adet bazlı en çok konut satışı gerçekleşen il sıralamasında 14. Sırada bulunuyor. 2019 ve 2020 yıllarında 15. sırada olan Kayseri 2021 yılında 14. sıraya yükseldi.

"Özel çözümler.."
Lion’s Life proje ortağı inşaat mühendisi Necdet Yıldırım, Kayseri de gayrimenkul yatırımlarının tüm zorluklara rağmen sürdüğünü ifade ederek, “Projelerimizi, Yıldırım Konakları diye adlandırmamız benim soyadımdan yola çıkarak markayı belirledik. Şuanda Yıldırım Konakları konut projelerimizin ve villalarımızın en kısa sürede yetişmesi için olanca gayrimizle çalışıyoruz. Özellikle döviz kurlarında dalgalanmalar ve sektörümüzde yaşanan maliyet artışlarını özel sözleşme çözümleri ile girdileri azaltmaya çalışıyoruz. Kur sabitleme, erken ödeme ve çeşitli çözüm yolları ile sektörel çözüm üretmeye gayret ediyoruz” açıklamasında bulundu.