GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-08-2020 16:45   Güncelleme : 14-08-2020 16:45

Kazanımlarımız 1 milyar TL

Belsin-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı ihalesinin yapıldığı ve ihale tarihi belirlenen Havalimanı Terminal binaları projesi ile ihalesi yapılan Hacılar-Erciyes yolu ile birlikte şehrin kazanımının toplam 1 Milyar TL’yi bulduğu Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç tarafından açıklandı.

Kazanımlarımız 1 milyar TL

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Belsin-Şehir Hastanesi Raylı Sistem Hattı ihalesinin yapıldığını belirterek, ihale tarihi belirlenen Havalimanı Terminal binaları projesi ile ihalesi yapılan Hacılar-Erciyes yolu ile birlikte şehrin kazanımının toplam 1 Milyar TL’yi bulduğunu açıkladı. Başkan Büyükkılıç, “Ankara’da gerçekleştirdiğimiz temaslar sonucu, bütün bu güzellikleri şehrimize taşımanın sevinci içerisindeyiz. Kayserimize Ankara’nın imkânlarını, kaynaklarını sunuyoruz. Bu kazanımları Değerli Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız ve milletvekillerimizin destekleriyle gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı. 

2 gün süren Ankara temaslarına yönelik değerlendirmelerde bulunan Başkan Büyükkılıç AK Parti'nin 19'cu kuruluş yıldönümü kutlamalarına da katıldığını belirterek sevincini paylaştı. AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı ve AK Parti’nin 19’uncu kuruluş yıldönümü kutlamalarına katılan ve çok sayıda bakan ve üst düzey yöneticilerle Kayseri’yi yakından ilgilendiren projelere yönelik görüşme ve toplantılar gerçekleştiren Başkan Büyükkılıç, "Öncelikle AK Partimizin kuruluş yıldönümü kutlamalarına çok değerli Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla birlikte törenleri biz de takip ettik ve o sevinci paylaştık. Gerçekten iyi ki AK Parti var. İyi ki, insanlığın sesini duyan bir lider var. İyi ki mazlumlarım sesini duyan değerimiz var. Liderimizin yol arkadaşı olmak, onunla birlikte bu davada insanlığa hizmet etmenin keyfini, mutluluğunu yaşadığımı buradan paylaşmak istiyorum" diye konuştu. 

Kayseri'de Ankara imkanları
Kayseri'ye Ankara imkanlarını ve kaynaklarını kazandırmaya çalıştıklarını anlatan Başkan Büyükkılıç, “Önemli olan şehrimize hizmet etmek. Ankara’ya gittiğimizde günü değerlendirme, oradaki bakanlarımızla görüşmek suretiyle, ‘şehrimize nasıl bir kazanım sağlarız’ düşüncesiyle hareket ediyoruz. Ya da elde edilmiş kazanımları sonuçlandırma adına gayretlerimiz söz konusu. Çok değerli Ulaştırma Bakanımız başta olmak üzere, Devlet Demir Yolları Genel Müdürümüz, Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürümüz, Kara Yolları Genel Müdürümüz ile görüştük. Bu çalışmaları orada paylaştık. Kendilerine daha önce kamuoyuyla paylaştığımız havalimanı terminal binasının yapım işiyle ilgili, 10 Eylül ihale tarihinin belirlenmesi, yine terminal önünden geçecek olan, Şehir Hastanemize ulaşıp, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin önünden KUMSMAL AVM’ye gidecek olan Belsin Güzergâhı diye nitelendirilen, yaklaşık 7 km’lik tramvay hattı ve 10 adet vagonun alımıyla ilgili ihalenin de yapılmış olmasının müjdesini orada böylece öğrenmiş olduk. Bütün bu güzellikleri şehrimize taşımak ve sizlerle paylaşma sevinci içerisindeyiz. Kayserimize Ankara’nın imkânlarını, kaynaklarını sunuyoruz. Bu kazanımları Değerli Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız ve milletvekillerimizin destekleriyle gerçekleştiriyoruz.

Nasıl daha iyi hizmet ederiz kaygısı
Daha iyi bir hizmet vermenin kaygısını yaşayan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Büyükkılıç, “Karayolları Genel Müdürümüzle görüşmemizde daha önce kazalarla gündeme gelen ve bir an önce yapılması gereken Hacılar güzergâhındaki Erciyes-Hacılar yolunun ihalesinin yapıldığını ve kısa sürede çalışmaların başlayacağını öğrendik. Diğer yollarımızla ilgili de değerlendirmelerde bulunduk. Adeta verimli bereketli, bir süreci yaşadık. Bu arada İl Başkanları Toplantısı’nda da Cumhurbaşkanımızı dinledik. Daha sonra bakanlarımızla olan görüşmelerimiz sırasında da yine gerek sağlık bakanımız, gerek İçişleri Bakanımız gerekse de, diğer Gençlik Spor Bakanımız gibi bakanlarımızla yaptığımız görüşmeler şehrimizdeki olan yatırımları paylaşmak suretiyle, bu şehre nasıl bir kazanım, nasıl daha iyi hizmet ederiz, kaygısıyla hareket ettik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Alınan kararların yapılan çalışmaların şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. 

1 Milyar TL
Ankara ziyareti ile elde ettikleri kazanımların toplamda 1 milyar Tl’yi bulduğunu dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Bereketli, şehrimize dolu dolu hizmetlerle dönmüş olduk. Şu saydıklarımızın toplamda 1 milyar TL civarında olduğunu rahatlıkla paylaşabilirim. Hayırlı uğurlu olsun. Cenab-ı Allah daha güzel hizmetlere vesile kılsın, mahcup etmesin, tamamına erdirsin” dedi.