GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2020 15:50   Güncelleme : 07-11-2020 15:55

Melikgazi Belediye eski başkanı Sami İpek vefat etti

Melikgazi Belediyesi eski başkanı Doktor Sami İpek hayata gözlerini yumdu

Melikgazi Belediye eski başkanı Sami İpek vefat etti

Kayseri'nin metropol ilçelerinden birisi olan Melikgazi'nin eski belediye başkanı Sami İpek hayatını kaybetti. Melikgazi Belediyesi'nde 9 ay kadar meclis kararı ile Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Op.Dr.Sami İpek, bugün yaşamını yitirdi.

Sami İpek, Mehmet Özhaseki'nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinin ardından meclis üyelerinin oyları ile Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilmişti. İpek, 9 ay boyunca Refah Partisinden Melikgazi Belediye Başkanı olarak görev yapmıştı. Sami İpek, son olarak Melikgazi Belediyesi ile birlikte yaptırılan Mehmed Zahit Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi'nin temel atma töreninde konuşmuştu. İpek, daha sonra koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı.

Babacan tavırları ile herkesin sevgisini ve takdirini kazanan Sami İpek'in hayatını kaybetmesi üzerine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın başsağlığı dileklerini ilettiler. Kayseri Tempo Medya ailesi olarak eski başkan merhum Sami İpek'e Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.