GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-08-2020 16:35   Güncelleme : 21-08-2020 16:35

Melikgazide salçalar kaynıyor

Melikgazi Belediyesi vatandaşlara kolaylık sağlaması amacıyla kışlık salça yapmak isteyenlerin yardımına koştu. Kış hazırlıkları yapan ve salçaları için alan isteyen vatandaşlara her türlü imkan sağlandı.

Melikgazide salçalar kaynıyor

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu Melikgazili vatandaşları ‘Salça Günleri’ne davet ederek, “Salça Günleri’nde Melikgazili hemşerilerimiz zahmet çekmeden kışlık hazırlıklarını ve salçalarını yapabilecek.” dedi.

Bugün başlayan Mimarsinan Evliyalar Parkı Bölgesindeki Salça günlerinin 27 Ağustosa kadar devam edeceğini hatırlatan Başkan Palancıoğlu, “Halkımız kışlık ihtiyaçların hazırlığını belirlediğimiz yerlerde yapabilmektedir. Kışlık hazırlığını yapmak isteyen Melikgazililer ihtiyaçlarını güvenli, sağlıklı ve temiz mekânlarda gerçekleştiriyor. Biz belediye olarak vatandaşlarımıza alanı tahsis ediyor, ihtiyaçları olan kazan, tuz ve bulaşık deterjanı veriyoruz, aynı zamanda ücretsiz domates ve biber çekme makinasını da alanda hazır bulundurulmaktadır. Sunulan hizmetlerden herhangi bir ücret alınmaktadır. Tüm Melikgazili hemşerilerime salça günlerinde yaptıkları salçaları afiyet ile yemelerini diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Tüm vatandaşların yararlanabilmesi için iki ayrı bölgede gerçekleştirileceğini ifade eden Başkan Palancıoğlu, şehrin batı bölümünde ise 29 Ağustos ile 6 Eylül tarihlerinde Belsin Kocatepe Mahallesi yapılacağını sözlerine ekledi.