TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 10-01-2021 05:51   Güncelleme : 10-01-2021 05:51

Playstation 5 ne zaman stoklarda

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in stoklarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Oyun severler, playstation 5’in ne zaman stoklara geleceğini merak ediyor. Çok beklenen oyun konsolu için sevkiyat tarihi belli oldu.

Playstation 5 ne zaman stoklarda

Son çıkan oyun konsolu Sony Playstation 5, çıktığı gün stoklarını tüketmişti. Türkiye’de stokları tükenen Playstation 5, Kara Borsa’da 15 bin TL ye, ABD’ de ise 25 bin dolara satıldı. Yoğun talep gören Playstation 5’in stoklara ne zaman geleceği merak ediliyor.Taleplere karşılık verip, sevenlerini mağdur etmek istemeyen Japon şirket Sony, Ocak ayı içinde bu stok sorununu çözeceğini duyurdu.

En yakın Sevkiyat tarihini 7 Ocak olarak açıklayan Sony mağazalara Playstation 5 oyun konsolunu en yakın zamanda ulaştıracağını bildirdi. Dünya devleri arasında yer alan Sony, Playstation 5 konsollarını 7 Ocak'tan itibaren en büyük üçüncü teslimatla mağazalara teslim edecek. 7 Ocak - 12 Ocak tarihleri ​​arasında yapılacak üçüncü gönderi için ülke bilgisi verilmezken, ancak bu sevkiyatın Avrupa Birliği ve diğer Avrupa ülkeleri içinde gerçekleşeceği iddia ediliyor.

Playstation 5 Türkiye’ye gelecek mi?
Satışa çıktığı haftada 3 buçuk milyon satarak Playstation tarihinin rekorunu kıran Playstation 5, Avrupa ülkelerine yeniden stoklara gelmesi halinde Trkiyeye de geleceği tahmin ediliyor.