GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-09-2020 18:14   Güncelleme : 02-09-2020 18:14

Tedbirlere uymayan kul hakkı yiyor

Kayseri Koronavirüs son dakika. Covid-19 vakalarının artış gösterdiğini ifade eden Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, tedbirlere uymayan kişilerin kul hakkına girdiğini söyleyerek farklı bir bakış açısı getirdi.

Tedbirlere uymayan kul hakkı yiyor

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, tüm dünyaya yayılan ve binlerce insanın hayatını yitirmesine neden olan Covid-19 salgınının ciddiye alınması gerektiğini söyleyerek tedbirlere herkesin uymasını istedi. "Tedbirlere dikkat etmeyen, uygulamayan her kim var ise kul hakkına giriyor. Bunu yapmayın" diyen Vali Günaydın, vatandaşları uyardı.

Gazetecilerin ısrarlı sorularına rağmen Kayseri’de Covid-19 sebebiyle oluşan hastaların sayılarını vermeyen ama vakalarının artış gösterdiğini söyleyen Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, "Bakanlık tarafından yapılan açıklamada da belirtildiği üzere Kayseri’de vaka sayısında artış var. Kurallara uymadığımız sürece bu artış malesef devam edecek" diye konuştu.

Vali Günaydın, Sağlık personelinin ve ekipmanının yeterli olduğunu buna rağmen dün yaklaşık 85 kişilik bir öğretmen grubunun gönüllü olarak çalışmak istediklerini kendilerine ilettiğini söyleyerek aynı zamanda pandemi sürecinde kurallara riayet etmeyen yaklaşık 4 bin kişiye ceza yazıldığını dile getirdi. 

Kurban Bayramı ve gurbetçilerin ziyareti ile birlikte arttığına dikkat çeken Vali Günaydın, "Çeşitli kısıtlamalar getirdik ancak buna rağmen düğünlerimizde ki bulaşıların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Kayseri’de tüm kolluk kuvvetlerimizi seferber ettik. Düğünlerde polislerimiz sürekli denetimdeler. Koronavirüs salgınından skurtulmanın tek yolu kurallara riayet etmektir" ifadelerini kullandı.