SİYASET
Giriş Tarihi : 09-10-2021 23:38   Güncelleme : 10-10-2021 09:39

Adnan İncetoprak'a Tepkiler Artıyor !

Kayseri'de Sarraflar ve Kuyumcular Dernek üyelerinden, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak'a tepki.

Adnan İncetoprak'a Tepkiler Artıyor !

Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Odası başkanı olarak görev yapan Adnan İncetoprak'ın, MHP Kayseri İl Başkanlığı görevine atanmasıyla birlikte Kazancılar Çarşısı'nda kazan kaynamaya başladı. Bir siyasi parti temsilcisinin aynı zamanda 400 civarında üyesi bulunan bir derneğinde başkanlığını yapıyor olması, İncetoprak'ı eleştirilerin odak noktası haline getirdi.

PARTİLİ DERNEK TEPKİSİ:
Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Odası'na kayıtlı yüzlerce üyenin tepkisini çeken olay, dernek başkanı olan Adnan İncetoprak'ın MHP Kayseri İl Başkanı olarak atanmasını kabul etmesiyle başladı. İçinde her siyasi görüşe sahip üyenin bulunduğu Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Odası'nın başkanının hem dernek hem de siyasi bir partinin başkanı olmasına tepki koyan bir şok sarraf ve kuyumcu ''bu böyle gitmez. Parti başkanı olarak bir derneğin başkanlığı etik olmuyor'' şeklinde tepki gösterildi.COVİD DENETİMİNE MHP DAMGASI:
Sarraflar ve Kuyumcular Derneği ile Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü denetimlere MHP Kayseri İl Başkanı sıfatıyla katılan ve bu durumu partiye ait sosyl medya hesaplarında paylaştıran İncetoprak'a bu nedenle de bir çok tepki oluştu. Kendisine gelen tepkiler karşısında MHP Kayseri İl Başkanlığı'na ait sosyal medya hesaplarından kaldırılan fotoğraf ''Covid denetimine MHP Damgası'' şeklinde söylemlerle damga vurdu. 15. MESLEK KOMİTESİNDE MHP RÜZGARI:
Kayseri Ticarer Odası (KTO) tarafından düzenlenen 15. Meslek Komitesi'nin Sarraflar, Bujiteri ve Ev Eşyası Firmaları'nı bir araya getirdiği toplantıya yine MHP Kayseri İl Başkanı sıfatıyla katılan ve Adnan İncetoprak'ın bu durumu parti ve KTO sosyal medya hesaplarında ''Kayseri Ticaret Odası 15. Meslek Komitesi Eylül Ayı Toplantısını, Hüseyin Baran başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıya KTO Başkanı Sn. Ömer Gülsoy ve MHP İl Başkanımız Adnan İncetoprak'da katıldı. Toplantıda esnafların sorunları görüşüldü'' ifadelerine yer verildi. Bu ifade sonrasında yine partili dernek başkanı eleştirileri İncetoprak'ı hedef aldı.