TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-04-2021 09:45   Güncelleme : 22-04-2021 23:46

Faruk Fatih Özer Kimdir? Thodex nedir?

2 Milyar Dolar parayla bir anda ortadan kaybolan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer kimdir ? Thodex nedir ?

Faruk Fatih Özer Kimdir? Thodex nedir?

İnternet sistemleri kapanarak 2 Milyar Dolar parayla bir anda ortadan kaybolan kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan soruşturma başlatırken, Türkiye'de bulunan bütün hesaplarına el konuldu. 391 Bin kişinin kripto para alım satımı yaptığı Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer kimdir? Thodex nedir?

Dünyanın yeni trendleri arasında yer alan Kripto Paralar için bir nevi borsa görevi üstlenen yeni şirketlerden Todex bir anda önce bakım, ardından ise kriz açıklamalarıyla Türkiye'nin gündemine oturdu. 2017 yılında kurulan bir kripto para borsası olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Todex, tam 39 bin kişinin para çevirdiği ve para kazanmaya çalıştığı vir kuruluş olarak Türkiye'de faaliyet gösterdi.

ORTALIK BİR ANDA KARIŞTI:
Aktif 391 bin kişi tarafından kullanılmaya başlanan Kripto para borsası Thodex kullanıcılarının sistemden paralarını çekemediği belirtmesi üzerine başlayan kriz artarak devam ediyor. Şirketin art arda bakım çalışmasında olduklarını belirten duyurular yapmasıyla beraber artan tepkiler ve yatırımcıların paralarını çekme çabası bu kez bakım çalışmasının 4-5 gün süreceği ifadelerine yerini bıraktı. Tüm bu olaylar oldukça artan sabırsız bekleyişe MASAK el attı. Kripto para yatırımcılarını endişelendiren Thodex'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık kripto para ile 20 Nisan Salı günü saat 19.50'de yurtdışına çıkarken çekilmiş olduğu belirtilen fotoğraf ise büyük olayı gün yüzüne çıkarttı.
Tüm bu gelişmelerin ardından yazılı bir açıklama yapan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer iddialara reddederek ''Yatırımcılarla görüşmeye gittim'' ifadesini paylaştı. 

FATİH FARUK ÖZER KİMDİR?
Faruk Fatih Özer 2008 yılında Koineks şirketi ile kripto para borsasında giriş yaptı, 2017 yılında Thodex’i kurdu. Thodex şirketi başta Türkiye olmak üzere Myammar, Azerbaycan ve İngiltere gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyordu. Bir dönem e-ticaret sektöründe de aktif olan Faruk Fatih Özer, ardından yazılım teknolojileriyle ilgilenmeye başladı. Özer, son olarak 2020 yılında Gamebridge mobil oyun platformunu kurmuştu. Thodex'in internet sitesinin kapanmasının ardından Faruk Fatih Özer'in Twitter ve Instagram hesaplarını kapattığı da görünüyor.