SİYASET
Giriş Tarihi : 15-10-2021 02:17   Güncelleme : 15-10-2021 02:18

İncetoprak Ayak Diriyor

MHP İl Başkanı olmasıyla birlikte Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'nden affını istemesi beklenen İncetoprak'ın, bu konuda sessizliğini koruması Kazancılardaki seslerin yükselmesine neden oldu...

İncetoprak Ayak Diriyor

Sarraflar ve Kuyumcular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ndeki MHP'li başkan rahatsızlığı iyice artmaya başladı. Yaptığı ziyaretlerde Sarraflar ve Kuyumcular Derneği yerine MHP Kayseri İl Başkanı unvanını kullanan Adnan İncetoprak'ın görevi devretmesi için artan tepkilere sessiz kalması manidar karşılandı. Sarraflar ve Kuyumcular Derneği yönetimi içerisinde de olağanüstü genel kurul beklentisi artmaya başladı.

MHP SARRAFLAR VE KUYUMCULAR DERNEĞİ:
Kayseri Ticaret Odası Başkanı seçilmesiyle birlikte Sarraflar ve Kuyumcular Odası'ndaki görevini bırakan Ömer Gülsoy'un ardından bu göreve gelen Adnan İncetoprak'ın, MHP Kayseri İl Başkanı olmasıyla artan seçimli genel kurul beklentisi boşa çıktı. Başkan Adnan İncetoprak'ın Ömer Gülsoy'dan benzer bir yolla devraldığı koltuğu bırakmama gayreti tepki çekmeye devam ediyor. Hem MHP hem de Sarraflar ve Kuyumcular Odası başkanlığını sürdürme konusundaki ısrarıyla tepkilere neden olan İncetoprak'ın bu diretmesine ''MHP Sarraflar ve Kuyumcular Derneği'' benzetmesiyse gecikmedi.

YÖNETİMDE SESSİZ BEKLEYİŞ:
MHP Kayseri İl Yönetim kurulunu genel merkeze sunarken, Sarraflar ve Kuyumcular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'ndeki ekibinden 3 kişiyi listesine yazan ve toplamda 4 kişilik bir ekibi aktif siyasete dahil eden Adnan İncetoprak'ın ağzından ''istifa'' yada ''seçim'' sözlerinin çıkmaması Sarraflar Çarşısı'nda homurdanmalara neden olmaya başladı. Sarraflar ve Kuyumcular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği yönetimi içerisinde de Adnan İncetoprak'ın nasıl bir yol izleyeceğiyle ilgili beklentilerin artması da derin bir sessizliğe neden oldu. Yönetim içerisinde başlayan sessiz bekleyişin yakın zamanda meydana gelebilecek bir fırtınanın habercisi olarak görülüyor.

PARTİLİ DERNEK BAŞKANI OLMAZ:
Her siyasi parti görüşünden üyesi bulunduğu gibi siyasetle uzaktan yakından alakası bulunmayan bir çok Sarraf ve Kuyumcu da partili dernek başkanı durumuna tepkili. Şahsiyeti konusunda en ufak sorunun olmadığı söylenen Adnan İnetoprak'ın istifa etmeme yönünde gösterdiği ısrarınsa nedenine anlam verilememeye başlandı. Kazancılar Çarşısı ve civarında iş yapan 400 civarında sarraf ve kuyumcu ''Partili dernek başkanı olması etik değil. Her insan şahsi olarak siyasetle ilgilenebilir ama, bir topluluğu bu duruma alet edemez'' yorumlarında bulundu.

İNCETOPRAK AYAK DİRİYOR:
Adnan İncetoprak'ın ise oluşan bu huzursuzluğa rağmen sessizliğini koruması ve 2 koltuğu birden idare etmeye çalışmasıysa kamuoyunda ''İncetoprak ayak diriyor. Sarraflar ve Kuyumcular Derneği ile MHP'yi birlikte götürmeye çalışması sadece 1 koltukta 2 karpuz taşıma gayretine benzer. Birisi mutlaka düşer'' yorumlarına neden oldu.