GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 12:22   Güncelleme : 12-11-2021 12:22

İnciroğlu'na ''Deli Çavuş'' Darbesi !

Sosyal medyada Sedat Peker'e yakınlığıyla bilinen Deli Çavuş isimli bir hesap, Türkiye'de yasadışı oyunlarda büyük paralar kaybeden isimleri açıkladı. Kayseri'den İlk isim 249 bin 488 dolar ile İncar Motorlu Taşıtlar Yönetim Kurul Başkanı Bülent İnciroğlu oldu.

İnciroğlu'na ''Deli Çavuş'' Darbesi !

Kayseri'de otomotiv denilince akla ilk gelen firmalardan birisinin sahibi olan Bülent İnciroğlu, Twitter'de yer alan ''Deli Çavuş'' isimli bir hesabın açıklamalarıyla sarsıldı..

Sedat Peker'e yakınlığıyla tanınan Deli Çavuş isimli hesap sanal olarak kumar oynayan ve kaybeden 49 bin 999 kişinin isimlerini ve telefon numaralarını paylaştı. Bu isimlerin arasında yer alan ilk Kayserili ise İncar Motorlu Taşıtlar Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İnciroğlu oldu.

249 BİN 488 DOLAR'LIK KUMAR:
Kayseri'de otomotiv sektörüne yön vermesiyle bilinen firmaların başında yer alan İncar Motorlu Taşıtlar Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İnciroğlu, Sedet Peker'in ele geçirdiği ve Deli Çavuş isimli bir Twitter hesabıyla ortak hareket ettiği Türkiye'de yasadışı kumar oynayanlar isimli listeye dahil oldu. Açıklanan tutarda 249 bin 488 dolar sanal oyunda para kaybettiği açıklanan İnciroğlu'nun toplamda ne kadarlık bir oyun oynadığı ve bunu ne kadarını kaybedip, ne kadarını kazandığı merak konusu oldu.

LİSTE TÜM TÜRKİYE'DE:
Sedat Peker'in ''son iki senede 50.000 dolar üzerinde para kaybeden 49.900 kişinin isimlerinin, telefonlarının, email adreslerinin yazılı bulunduğu dosyayı ele geçirdim. En alt rakamdan yani kişi başına 50.000 dolardan bu 49.900 kişinin hepsini yayınlayayım dedim. İki gündür bu konuyu düşünüyorum''  diyerek paylaşmadığı ancak, Twitter'da Deli Çavuş isimli bir hesabın paylaşıp, ardından sildiği liste tüm Türkiye'nin eline ulaştı. 

MASAK DEVREYE GİRECEK:
Açıklanan 49 bin 999 kişilik listeyi Twitter'da paylaşır paylaşmaz yedekleyen bir çok kişi, konuyla ilgili MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu)'nun harekete geçmesi için düğmeye bastı. Listede yer alan Bülent İnciroğlu'nun hesaplarının ve harcamalarının MASAK tarafından denetleneceği ve gerekirse büyük yaptırımlarla otomotivin dev firmasına hamleler yapacağına dair iddialar ortaya atıldı.

KAYSERİ'DEN TEPKİ:
Kayseri'de 2.el ve sıfır otomobilde sektörün lideri sayılan İncar'ın, Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İnciroğlu'nun adının yasa dışı oyunlara  karışması nedeniyle müşterilerinden de büyük yara alması bekleniyor. İncar'dan alaç alanların ve almak isteyenlerin ''ne yani bizim paralarımız kumara mı gidiyor?'' düşüncesinin İncar Motorlu Taşıtlar için büyük bir yara açabileceği iddiası da yeni günün sıcak gündemi oldu.