TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 19-11-2020 08:50   Güncelleme : 19-11-2020 08:50

Instagram Dondurma - Instagram Geçici Kapatma Nasıl Yapılır

Milyarlarca kullanıcıya hizmet veren Instagram, dondurma ve geçici kapatma işleminin nasıl yapıldığını sorusuna cevap haberimizde...

Instagram Dondurma - Instagram Geçici Kapatma Nasıl Yapılır

Facebook'u da geride bırakarak dünyanın en fazla tercih edilen sosyal paylaşım uygulaması Instagram'da kullanıcının hesabını geçici olarak dondurması için yapması gereken uygulamalar artık sır değil. Ancak hala cep telefonlarında bulunmayan, bu nedenle web tarayıcısıyla kullanılması gereken Instagram dondurma linki haberimizde..

Hesabını kapatmak yerine geçici olarak dondurarak, hem hesaba erişimin kısıtlanacağı, ama aynı zamanda da ilerde yeniden fotoğraflara kolayca ulaşılabilecek olan Instagram'da bu yöntem kullanıcıları, kimi zaman hesap kapatma tercihinde ilerde yaşanacak pişmanlıklardan kurtarıyor.
Instagram uygulamasında hesabın geçici olarak kapatılması mümkün. Bunun yolu da çok basit. Bir süreliğine üyeliğini dondurup daha sonra ilerleyen zamanlarda yeniden açmak gibi imkana sahip olan kullanıcılar, Instagram hesabını tamamen silmek istediğinde, o hesaba tekrar erişmesi imkansız. Bu nedenle bu uygulamada paylaştığı tüm bilgi ve resimler bir daha geri getirilememek üzere silinmekte. Kullanıcılar genelde hesaplarını silmek yerine geçici olarak kapatmayı tercih ediyor. Dondurulan Instagram hesabı yeniden giriş yapılmasıyla birlikte aktif olurken, geçici kapatılan hesabın şifresini unutmamak ve mail adresi gibi bir ek güvenlik durumu da asla göz ardı etmemek şart.

Instagram hesabını dondurmak isteyenler için yönlendirme sayfasında ''hesabınızı neden donduruyorsunuz'' şeklinde bir soru ve aşağıdaki gibi bazı seçenekler yer almaktadır ve bu seçeneklerden birisi işaretlenmelidir.
- Ara vermek istiyorum
- Kullanmaya başlamakta zorlandım
- İkinci bir hesap açtım
- Gizlilikle ilgili endişeler
- Çok zamanımı alıyor
- Takip edecek kişiler bulamıyorum
- Başka bir şey

Bu seçeneklerden birisinin seçilmesinin ardından istenilen mevcut instagram şifresiyle bu geçici dondurma işlemini gerçekten hesap sahibinin yapmak isteyip istemediğini teyit amaçlı olarak şifre girilmesi gerekir. Ardından da "Hesabı geçiçi olarak kapat" butonuna tıklanması şartı istenir. Butona tıklandığında, Instagram hesabının geçici olarak dondurulduğunu ifade eden bir yazı belirir. Ve böylelikle hesap kapatılmış olur. Geçici olarak kapatılan Instagram hesabı, 24 saat geçmeden yeniden aktif edilmemektedir. Hemen açılmaya çalışılan uygulama yanlış şifre hatası verir.  Öte yandan geçici olarak dondurulan hesaplarda bilgisayar üzerinden oturum açmak mümkün değildir. Instagram hesabı dondurulduktan sonra telefon üzerinden giriş yapılmalıdır. 

Instagram Hesabını Dondurmak İçin TIKLAYINIZ