SPOR
Giriş Tarihi : 05-11-2021 02:41   Güncelleme : 05-11-2021 02:51

Kayserigücü'ne Rekor Bütçe

Ejder İş Makinaları Kayserigücü FK, 18 kişilik profesyonel yönetim kurulu ile bir ilke imza attı. İlk kez bir Süper Amatör Küme takımına yarım milyon liradan fazla yatırım yapıldı.

Kayserigücü'ne Rekor Bütçe

Süper Amatör Küme B Grubu'nun ilk hafta oynadığı Yavuzspor karşılaşmasından 8 golle galip gelen takımı Ejder İş Makinaları Kayserigücü'nün Asbaşkanı İsmail Eğin, Etv Kayseri'de yayınlanan 3 Korner 1 Penaltı'nın konuğu oldu. Hedeflerinden ve yapılanmalarından söz eden Ejder İş Makinaları Kayserigücü Asbaşkanı Eğin, gelecek yıl Bölgesel Amatör Lig (BAL)'de yer alacaklarına emin konuştu.

İLK HEDEF BAL:
Kayseri'nin dijital yüzü Etv Kayseri'de yayınlanan gazeteciler Erhan Kan, Yavuz Yıkılmaz ve spor muhabiri Memduh Borazan'ın hazırlayıp sunduğu 3 Korner 1 Penaltı'nın konuğu Ejder İş Makinaları Kayserigücü'nün Asbaşkanı İsmail Eğin oldu. Asbaşkan Eğin profesyonel bir yapılanma içerisinde olduklarını söyleyerek, 18 kişilik bir yönetim ekibiyle takımlarını idare ettiklerini belirtti. Başkandan yöneticisine kadar 18 iş adamının yönetim kadrosuna girerek elini taşın altına soktuğunu ifade eden Eğin, ''Hiç bir karşılık beklemeden, bu takımı bir yerlere getirmek için maddi ve manevi tüm imkanlarını seferber eden 18 kişilik bir ekip Ejder İş Makinaları Kayserigücü'nü önce BAL'a, oradan da 3. Lige çıkartmak istiyor. Ben ve tüm yönetim kurulu arkadaşlarım bunun içinde yoğun bir mesai harcıyor'' dedi.

BU YILKİ BÜTÇEMİ 600 BİN TL:
Süper Amatör Küme'nin en yüksek bütçesi olan takımları arasında yer alan Ejder İş Makinaları Kayserigücü, ligin ilk haftasında Yavuzspor karşılaşmasında galibiyeti tam 8 golle aldı. Ligin ilk haftasının en fazla gol atan ve en farklı skorla galip gelen ekibi olarak öne çıkan Ejder İş Makinaları Kayserigücü'nün Asbaşkanı Eğin, takımlarından bir rekor beklediklerini ve ligin en fazla gol atan takımı olmasını beklediklerini ifade etti. Yaklaşık 600 bin lira bütçeli bir takım oluşturduklarını da söyleyen Asbaşkan Eğin, ''profesyonelce yönetilen bir takım olması için çabalıyoruz. 18 Arkadaşımız ile sezon başında takımın neredeyse tüm giderlerini hesapladık. Bir sporcumuzun sakatlanabileceğinde oluşacak hastane masrafından malzeme parasına kadar fazlasıyla hesaplanmış bir bütçe ile yaklaşık 600 bin Liralık bir bütçe hazırladık. Bizim oyuncularımız her şeyin en iyisine layık. Biz onlara en iyisini vermeye çalışırken, onlarında bize istediğimiz başarıları vermesini hem bekliyor, hem istiyoruz'' dedi.

TESİSLEŞMEDE GERİYİZ:
Tesisleşme konusunda istemsizce geri kaldıklarını söyleyen Ejder İş Makinaları Kayserigücü Asbaşkanı İsmail Eğin, ''bizler tesislerimiz için gereken tüm ekonomik ihtiyacı karşıladık. Kendi tesisimizi kurmak istiyoruz. Ama siyasi engelleri aşamıyoruz. Belediyeler bize bu konuda kolaylık sağlayamıyor. Günde 1 saatlik antrenman ile takımın tam olarak hazırlanmasını beklemek biraz hayalcilik oluyor. Belediyenin bize arsa göstermesi yada kiralaması durumunda ertesi gün Kayseri'nin en güzel  tesislerinden birini aynı gün inşa etmeye başlayabiliriz'' yorumunu yaptı.

ÖRNEK KAYSERİSPOR:
Ejder İş Makinaları Kayserigücü'nün şehrin yüz akı Kayserispor'u örnek aldığını söyleyen Asbaşkan İsmail Eğin, ''başarısını ve yönetim şeklini örnek aldığımız tek takım Kayserispor'dur. Berna Gözbaşı başkanın şeffaflığı ve başarıya olan açlığı, bizlere örnek oluyor'' ifadelerini kullandı.