GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2021 11:39   Güncelleme : 15-03-2021 11:39

Nursaçan'ın Sanat ve Silah Aşkı Dillere Düştü !

Kayseri OSB Başkanı Nursaçan'ın Osmanlı Odası için ve savunma sanayisiyle ilgili aldığı danışmanlık dikkat çekti.

Nursaçan'ın Sanat ve Silah Aşkı Dillere Düştü !

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetimi için ortaya atılan iddalar ve dile getirilen suçlamalara her geçen gün yenisi ekleniyor. Organize Sanayi Bölgesi Genel Kurulu öncesinde, yöneticiler için 79 meskene ruhsat verdiği iddiasıyla başlatılan yargılama kafalarda iyice soru işareti uyandırdı. 

2 MİLYONLUK FATURA DİLLERDE:
Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ve ekibi için başlatılan müfettiş incelemesiyle birlikte başlayan kaos, artarak devam ediyor. Müfettiş raporlarına yansıyan ve akabinde de kamuoyunun diline düşen Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Nursaçan'ın yaklaşık 2 Milyon Lira değer biçilen Osmanlı Odası'na şimdi de savunma sanayisi için yapılan danışmanlığa ödenen 2 Milyon liralık fatura dikkat çekti. 

YORUMLARLA TİYE ALINDI:
OSB Başkanı Tahir Nursaçan ve Yönetim Kurulu hakkında müfettiş raporları ve suç duyurlarının ardından başlatılan soruşturmayla birlikte açılan ceza davasının ardından, şimdide OSB yönetim binasına yaptırılan Osmanlı odasına alınan sanat eserleri ve Savunma Sanayi için yapılan danışmanlık faturası kamuoyunda ''sanata verilen değer kadar silaha da değer verilmesi çok hoş'' yorumları yapılmasına neden oldu. 

2 FİRMADA AYNI KİŞİNİN:
Konuyla ilgili olarak yaptığı araştırmayı haberleştiren gastepress.com sitesinde yer alan iddiaya göre Tahir Nursaçan hem Osmanlı Odasına alınan eserleri için hemde savunma sanayisi konusunda aynı firma sahibinden aışveriş yaptı. Sitede yer alan iddiaya göre ''Eserlerin tamamı Kırmızı Beyaz Sanat evinden alındığı ortaya çıkarken OSB Başkanı Nursaçan’ın 2020 yılında sık sık gündeme taşıdığı konuların başında Savunma Sanayi açıklamaları vardı. Ne oldu ise birden bire bu konu hiç konuşulmaz hale geldi. 
Savunma Sanayi konusunda konuşulmazken Osmanlı Odasına alınan eserlerin ve danışmanlık adı altında IDC Savunma Sanayine ödenen yaklaşık 2 milyon değerindeki fatura gündeme geldi. Yapılan araştırmalarda ortaya çıkan sonuca göre, Sanat Eserlerinin alındığı Kırmızı Beyaz Sanat Evinin Sahibi ile danışmanlık ödemesi yapılan IDC Savunma Sanayi AŞ şirketinin aynı kişiye ait olduğu gerçeğide ortaya çıktı. Bu iki şirketin sahibi olarak görünen Dolunay Yalçın , hem sanat’tan hem de Mühimmat yapımından anlayacak kadar yetenekli olduğu anlaşılıyor. Bu kadar yetenekli olan Dolunay Yalçın’ın kim olduğu kamuoyunda merak konusu olurken, Bu kadar olaylar karşısında OSB Başkanı Sayın Nursaçan'ın, Sanayiciden güven oyu alması gerektiği bir kez daha gözler önüne serilmiştir? Bakalım sayın Başkan güven oyu almak için herhangibir adım atacakmı?'' sözlerine yer verildi.