GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-09-2020 14:27   Güncelleme : 12-09-2020 21:21

Okullar eğitime hazır

Kayseri Melikgazi haberi. Melikgazi Belediyesi, ilçe sınırlarındaki okulları dezenfekte ederek eğitim öğretim dönemine hazır hale getirdi

Okullar eğitime hazır

Melikgazi Belediyesi, Melikgazi sınırları içerisinde bulunan okulları dezenfekte etti. Okulların eksikleri giderildi ve okullar eğitim-öğretim dönemine hazır hale getirildi. Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesinin eğitime yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerle her zaman eğitim dostu bir belediye olduğunu kanıtladığını söyledi.

Okul idarelerinin taleplerini tek tek yerine getirildiğini belirten Başkan Mustafa Palancıoğlu, bu kapsamda okullarda eksikliklerin giderildiğini ve corona 19 ile mücadele sürecinde tüm okulların hijyenik olarak ilaçlandığını ayrıca haşarata karşın da ilaçlama gerçekleştirildiğini kaydetti.

Son olarak 92 okulda bu yıl okul idarecilerince belirlenen ve ilçe milli eğitim müdürlüğün talepleri doğrultusunda okullarda bir çok eksikliğin giderildiğini bildiren başkan Mustafa Palancıoğlu, eğitime başlayan ve başlayacak olan tüm okul ve sınıflarda tüm bina içlerinin, sınıfların, wc”lerin, öğretmen odaların, laboratuvarların, spor alanlarının ve salonlarının corona 19 için etkin ilaçlama gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.