TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 14-12-2020 18:14   Güncelleme : 14-12-2020 18:28

Turkcell Bip uygulaması nedir

Türkiye’de en çok tercih edilen GSM operatörlerinden Turkcell, Bip uygulamasıyla anlık dil çevirisi, sesli ve görüntülü arama ile kullanıcılara kolaylık sağladı.

Turkcell Bip uygulaması nedir

Türkiye’de en çok tercih edilen GSM operatörlerinden Turkcell, Bip uygulamasıyla anlık dil çevirisi, sesli ve görüntülü arama ile kullanıcılara kolaylık sağladı.

Turkcell ilk yerli iletişim platformu Bip ile hayatımızda kolaylık sağlamaya devam ediyor. Hayatımıza girdiği günden beri günden güne tercih edilen bu uygulama, anlık çevirisi ile 100’den fazla dilde iletişim kurabilmeyi sağlıyor. % 100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ilk yerli platformu Bip, kullanıcılarına anlık çeviri, sesli ve görüntülü konuşma, magazinden spora, hava durumundan döviz kurlarına kadar birçok özelliğiyle hizmet sunmaya devam ediyor. Sürekli yeni özelliklerle hayatımızı kolaylaştıran ve sınır tanımayan iletişimi sayesinde yerli ve yabancı kişilerle sohbet etme imkânı sundu. Tercih edilen operatörlerden olan Turkcell, Bip uygulamasının anlık 100’den fazla dilde iletişim sağlamasıyla Global Mobile Awards ödüllerinde "en yenilikçi mobil uygulama" ödülünü de aldı.

Bip’in dünyanın her ülkesinde kullanıcısı olduğunu belirten Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Bip uygulamamız ile para gönderme, bas-konuş ve kaybolan mesajlar gibi pek çok özelliği küresel rakiplerden önce kullanıcılarımıza sunduk. Global Mobile Awards ödüllerinde "En Yenilikçi Mobil Uygulama" ödülünü almamızı sağlayan ‘Anlık Çeviri’ özelliği sayesinde milyonlarca kişi hiç bilmedikleri dillerde konuşan farklı insanlarla rahatlıkla iletişim kurabiliyor. Bu özellik sayesinde mesajı yazan kişi kendi dilinde yazıyor, okuyan kişi kendi dilinde okuyor. Küresel rekabette bizi daha ileri taşıyacak yenilikçi uygulamalarla iletişimde sınırları kaldırmaya, duvarları yıkmak için çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.

BİP NEDİR?
Dünyaca her ülkede tercih edilen Bip, tüm sevdiklerinizle yeni nesil “anlık mesajlaşma”,”sesli ve görüntülü görüşme “ deneyimi yaşayabileceğiniz bir uygulamadır. Ücretsiz gönderimi sayesinde videolar, resimler, ses kayıtları ve hiçbir yerde olmayan eğlenceli içeriklerle anında gönderim sağlayabilirsiniz. 20 Haziran 2016 yılında Lifecell Ventures Coöperatif U.A şirketi tarafından hayatımıza sunuldu.